• Belgia a deschis scorul la Euro după doar 73 de secunde, prin Youri Tielemans.
  • Lukaku a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 64.
  • Dennis Man a scăpat singur cu Casteels în minutul 68, dar a ratat.
  • În minutul 80, Belgia a înscris al doilea gol prin Kevin De Bruyne.

România se oprește în zidul belgian iar tricolorii noștri pierd al doilea meci cu 2-0.

Belgia a deschis scorul la începutul meciului, după primele 73 de secunde, prin Youri Tielemans care a primit mingea de la Lukaku. Tricolorii au căutat egalarea la Euro, iar răspunsul a venit în minutul 5 când Drăgușin era aproape să introducă mingea în poartă, însă din păcate a lovit bara.

În repriza a doua, jocul a evoluat și a fost mai dinamic. După ce Lukaku a avut un gol anulat, Dennis Man a scăpat singur cu Casteels în minutul 68, dar a ratat. În minutul 80, Belgia a înscris al doilea gol prin Kevin De Bruyne.

NASRALLAH MOARE
NATO FACE ZID ANTI RUSIA ÎN FINLANDA
IDF ATACĂ HEZBOLLAH
CE PROMITE HARRIS
CUM PROMOVĂM TURISMUL
PE UNDE CIRCULI

Belgia este o echipă foarte bine cotată, fiind pe locul trei după Franța și Argentina.