Cod galben de vreme instabilă în 5 județe / Temperaturile din București vor ajunge la 34 de grade Celsius
- Administraţia Naţională de Meteorologie a emis miercuri o avertizare Cod galben de instabilitate atmosferică valabilă în cinci judeţe.
- ANM anunţă vreme călduroasă în Capitală, cu temperaturi de 33 – 34 de grade, iar vântul va sufla moderat.
În intervalul miercuri ora 15:00 – joi ora 2:00, în Bihor, Arad, Hunedoara, Timiş şi Caraş-Severin vor fi perioade cu instabilitate atmosferică, ce se va manifesta prin averse ce vor avea şi caracter torenţial, descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului şi vijelii.
Izolat va cădea grindină, iar cantităţile de apă vor depăşi 20…25 l/mp şi izolat 40 l/mp.
Manifestări de instabilitate atmosferică se pot semnala şi în nord-vestul teritoriului.
Conform prognozei speciale pentru Bucureşti, intervalul miercuri ora 15:00 – joi ora 2:00, vremea se va menţine frumoasă şi călduroasă după-amiaza.
Cerul va fi mai mult senin, iar vântul va sufla în general moderat.
Temperatura maximă va fi de 33…34 de grade.
- Cum a ajuns Bursa de la Bucureşti campioana Europei? Evoluția principalilor indici bursieri europeni
- New Entry/ Neuer Eintrag: Siegfried Vasilică
- Guvernul SUA permite acces limitat la modelul A.I. Claude Mythos 5 al Anthropic pentru peste 100 de organizații americane, considerate „de încredere”. Decizia vine după restricțiile impuse din motive de securitate națională
- Petreceri până la răsărit și beach cluburi exclusiviste. Uite unde te distrezi vara aceasta în Ibiza, Saint-Tropez și Mykonos
- Ucraina a atacat cu rachete Flamingo o uzină din Volgograd. SBU anunță atacuri și asupra unei stații strategice de petrol din Rusia