- O succesiune de cicloni mediteraneni vor aduce ploi importante în următoarele zile.
- În capitală va fi vreme de vară mâine, însă de miercuri se răcește și va ploua temporar.
- De miercuri ploile cuprind toată țara, iar meteorologii așteaptă cantități importante de apă.
Te așteaptă o săptămână în care umbrela va fi un accesoriu obligatoriu, însă temperaturile rămân ușor peste normal, anunță meteorologii. Mâine va fi cea mai caldă zi a săptămânii, cu până la 25 de grade în sudul României.
Advertisment
Prima zi a săptămânii aduce vești destul de bune. Partea de sud și de est a României se bucură de mult soare cu temperaturi care ajung chiar și la 20 de grade Celsius. Spre seară, în vest și centru vor apărea ploi de vară, posibil cu tunete și fulgere. Nopțile devin din ce în ce mai calde, prezența norilor va face ca minimele să nu mai coboare.
În Capitală urmează două zile calde, cu temperaturi de până la 25 de grade Celsius. În următoarele zile, ploile cuprind toată țara. Începând de miercuri și până sâmbătă, ploile cuprind tot mai multe zone din țară, în cantități de până la 50-60 de litri/metru pătrat. Maximele din timpul zilei vor fi mai scăzute.
Recomandări
Citește și
- Despărțirile nu se uită peste noapte. Un studiu demonstrează că atașamentul față de un fost dispare abia după 8 ani
- Un nou trend din social media a oripilat internauții. Hackerii folosesc A.I. să altereze fețele persoanelor
- O profesoară din Italia a fost suspendată din cauza contului de OnlyFans. Ea susține că ar trebui să fie liberă în viața ei personală