Bebelușul născut la 23 de săptămâni care a luptat cu COVID-19. 30 de zile departe de mamă
- Un bebeluş născut prematur a reuşit să câştige lupta împotriva COVID-19.
- Deşi la naştere cântărea doar 542 de grame, după 30 de zile petrecute în izolare s-a întors învingător.
- A scăpat de virus, dar va rămâne în continuare în spital, până când va ajunge la o greutate normală.
N-are nici un kilogram, dar a reuşit să lupte şi să scape în cele din urmă de COVID-19.
Jorje este un băieţel din Peru, care, din cauza unor complicaţii, s-a născut mai devreme, la 23 de săptămâni.
A fost trimis imediat la terapie intensivă. Şi nu doar din cauza greutăţii, adică 542 de grame. Ci şi din cauza faptului că a dat nas în nas cu virusul încă de la naştere.
Au urmat 30 de zile departe de sânul mamei, dar s-a întors învingător. Jorge a scăpat acum de virus, iar următorul lui obiectiv sunt câteva kilograme în plus.
- Iranul anunță că a atacat ținte americane din Orientul Mijlociu, după atacurile Statelor Unite din Strâmtoarea Ormuz. Trump acuză Iranul de încălcarea armistițiului
- Cum a ajuns Bursa de la Bucureşti campioana Europei? Evoluția principalilor indici bursieri europeni
- New Entry/ Neuer Eintrag: Siegfried Vasilică
- Guvernul SUA permite acces limitat la modelul A.I. Claude Mythos 5 al Anthropic pentru peste 100 de organizații americane, considerate „de încredere”. Decizia vine după restricțiile impuse din motive de securitate națională
- Petreceri până la răsărit și beach cluburi exclusiviste. Uite unde te distrezi vara aceasta în Ibiza, Saint-Tropez și Mykonos