• Ana a făcut diferența de la retur.
  • A bifat în total cinci breakuri.
  • Partida a durat o oră și 18 minute.
  • Kudermetova este o fostă jucătoare de TOP 10.

Ana Bogdan a câștigat partida jucată împotriva sportivei Veronika Kudermetova, scor 6-2, 6-2, succes în urma căruia a obținut calificarea în turul al doilea al turneului WTA 250 de la Osaka, Japonia.

Ana a făcut diferența de la retur: a bifat în total cinci breakuri. Partida a durat o oră și 18 minute. Kudermetova este o fostă jucătoare de TOP 10, rusoaica fiind cel mai sus în ierarhia mondială pe locul 9, fix acum doi ani de zile.

În urma acestui succes, Bogdan o conduce pe Kudermetova cu 4-1 în meciurile directe, conform site-ului oficial al WTA. Pentru un loc în sferturile turneului nipon, Ana Bogdan se va duela cu Marie Bouzkova. Jucătoarea din Cehia este cap de serie 4 la Osaka și ocupă locul 43 în ierarhia mondială.

AVERTISMENTUL GERMANIEI
CEARTĂ PE COVORUL ROȘU
CE RĂSPUNS VA DA ISRAELUL
TRUMP ATACĂ FOX NEWS
UE SPRIJINĂ UCRAINA
VICTORIA'S SECRETS REVINE

În vârstă de 31 de ani, Ana Bogdan se găsește pe locul 111 în ierarhia mondială, iar în acest sezon are 16 victorii și 21 de înfrângeri.