Ce se întâmplă cu România la Euro 2024? Belgia a învins Naționala cu un scor de 2-0

România se oprește în zidul belgian iar tricolorii noștri pierd al doilea meci cu 2-0.

Belgia a deschis scorul la începutul meciului, după primele 73 de secunde, prin Youri Tielemans care a primit mingea de la Lukaku. Tricolorii au căutat egalarea la Euro, iar răspunsul a venit în minutul 5 când Drăgușin era aproape să introducă mingea în poartă, însă din păcate a lovit bara.

În repriza a doua, jocul a evoluat și a fost mai dinamic. După ce Lukaku a avut un gol anulat, Dennis Man a scăpat singur cu Casteels în minutul 68, dar a ratat. În minutul 80, Belgia a înscris al doilea gol prin Kevin De Bruyne.

Belgia este o echipă foarte bine cotată, fiind pe locul trei după Franța și Argentina.