Ianis Hagi părăsește Europa League. Rangers a pierdut cu 1-0 pe terenul lui Leverkusen

- Ianis Hagi a jucat doar în ultima jumătate de oră a meciului de la Leverkusen
- Germanii au câştigat prin golul lui Diaby
- Rangers a fost eliminată din Europa League
Fanilor lui Rangers nu le-a venit să creadă că Ianis Hagi este doar rezervă în deplasarea de la Leverkusen. Steven Gerrard l-a băgat pe român pe teren în ultimele 30 de minute ale meciului, când scorul era deja 1-0 pentru adversari. Ianis n-a reuşit prea multe.
A luat un galben şi a creat o fază periculoasă în minutul 81. Echipa sa a pierdut dubla cu scorul general de 1-4 şi a părăsit Europa League, în faza optimilor.
- China demarează o anchetă după ce un avion de mici dimensiuni s-a izbit de cel înalt zgârie-nori din Beijing, un incident șocant și rar în istoria țării. Pilotul a murit
- Iranul anunță că a atacat ținte americane din Orientul Mijlociu, după atacurile Statelor Unite din Strâmtoarea Ormuz. Trump acuză Iranul de încălcarea armistițiului
- Cum a ajuns Bursa de la Bucureşti campioana Europei? Evoluția principalilor indici bursieri europeni
- New Entry/ Neuer Eintrag: Siegfried Vasilică
- Guvernul SUA permite acces limitat la modelul A.I. Claude Mythos 5 al Anthropic pentru peste 100 de organizații americane, considerate „de încredere”. Decizia vine după restricțiile impuse din motive de securitate națională