Neymar are coronavirus. Di Maria și Paredes, alți doi colegi de la PSG, de asemenea confirmați pozitiv

- PSG a anunțat că trei jucători au coronavirus
- Neymar, Di Maria și Peredes au fost confirmați pozitiv cu Covid-19
- Clubul a lansat ipoteza că jucătorii s-au infectat în vacanța din Ibiza
Clubul Paris Saint-Germain a anunţat oficial că trei dintre vedetele echipei au fost confirmate cu coronavirus, după testele efectuate miercuri dimineaţă.
Potrivit L’Equipe, pe lângă Leandro Paredes şi Angel Di Maria, şi Neymar a fost depistat pozitiv cu Covid.
Toţi cei trei jucători vor sta în carantină timp de o săptămână.
Conducerea lui PSG a ajuns la concluzia că aceştia s-ar fi infectat în vacanţa petrecută la Ibiza, unde au mai fost Keylor Navas şi Mauro Icardi.
Neymar s-a bucurat de odihnă după finala pierdută cu Bayern Munchen din Liga Campionilor, alături de fiul său David Lucca, care a împlinit recent nouă ani, familia şi prietenii. Jucătorul brazilian a închiriat o vilă cu vedere spectaculoasă la mare.
- Sondaj în SUA, cu ocazia a 250 de ani de la Independență: 77% dintre americani cred că fondatorii SUA ar fi dezamăgiți de evoluția țării. Este cel mai pesimist rezultat de până acum
- Prețul petrolului a scăzut aproape la nivelul de dinaintea războiului din Iran. Traficul din Strâmtoarea Ormuz revine treptat la normal
- Cătălin Podaru și Marius Șoflete vorbesc despre viitorul construcțiilor eficiente energetic la nZEB Expo 2026
- Leviatan Group arată la nZEB Expo 2026 cum AI, robotica și cultura organizațională pot transforma industria construcțiilor
- Nike trece la nivelul următorul cu încălțămintea „neuro-wearable”, care poate să îți influențeze starea mentală. Cum funcționează