Simona Halep a câştigat primul meci oficial disputat după 5 luni

- Simona Halep a câştigat primul meci după 5 luni
- Halep a învins-o pe Polona Hercog la tiebreak
- Românca va juca şi la dublu
Simona Halep a revenit pe terenul de tenis cu o victorie în turneul de la Praga. Pauza de 5 luni i-a priit. Numărul 2 WTA a învins-o pe slovena Polona Hercog 6-1, 1-6, 6-6 (7-3). În optimi, Halep o va înfrunta pe Barbora Krejcikova, care a eliminat-o pe Patricia Ţig.
Simona se pregăteşte şi pentru proba de dublu. Românca va face echipă cu cehoaica Barbora Strycova împotriva perechii formată din rusoaicele Veronika Kudermetova şi Anastasia Pavlyuchenkova.
Şi Irina Begu s-a calificat mai departe la Praga. A învins-o în două seturi (6-2, 6-2) pe Anastasija Sevastova.
- Cum a ajuns Bursa de la Bucureşti campioana Europei? Evoluția principalilor indici bursieri europeni
- New Entry/ Neuer Eintrag: Siegfried Vasilică
- Guvernul SUA permite acces limitat la modelul A.I. Claude Mythos 5 al Anthropic pentru peste 100 de organizații americane, considerate „de încredere”. Decizia vine după restricțiile impuse din motive de securitate națională
- Petreceri până la răsărit și beach cluburi exclusiviste. Uite unde te distrezi vara aceasta în Ibiza, Saint-Tropez și Mykonos
- Ucraina a atacat cu rachete Flamingo o uzină din Volgograd. SBU anunță atacuri și asupra unei stații strategice de petrol din Rusia