• Un fan al echipei Watford a suferit un atac de cord în primele minute ale meciului
  • Incidentul a fost raportat centralului de teren de către Marco Alonso
  • Meciul s-a reluat după aproape jumătate de oră și s-a încheiat cu victoria lui Chelsea

Meciul dintre Watford și Chelsea de miercuri seară a fost întrerupt pentru 23 de minute, după ce un fan din tribuna gazdelor a suferit un atac de cord. Incidentul a fost semnalat arbitrului central de către jucătorul lui Chelsea, Marco Alonso.

Jucătorii au părăsit terenul după doar 12 minute de joc, iar medicii i-au acordat primul ajutor spectatorului afectat. După 23 de minute, jucătorii au reintrat pe teren, iar meciul s-a reluat la 22:15, ora României.

Sfârșitul primei reprize s-a încheiat cu scorul de 1-1. După 90 de minute, câștigătoarea Cupei Campionilor de anul acesta a obținut victoria cu scorul de 2-1.

A.I. NEWS
ULTIMATUM PENTRU HAMAS
CÂT INVESTESC PARTIDELE ÎN PROPAGANDĂ
UNDE MERGE REGELE CHARLES
MACRON A IEȘIT LA ATAC
FERRARI LANSEAZĂ UN NOU BOLID

La conferința de presă după terminarea meciului, Claudio Raniei, antrenorul lui Watford, a declarat că spectatorul rănit din timpul meciului este într-o stare stabilă. Rainei i-a mai transmis acestuia și familiei sale toate cele bune.