• Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost eliminată joi din turneul de tenis de categorie WTA 125 de la Hong Kong.
  • Ea a fost învinsă în turul doi al competiției de australianca Ajla Tomljanovic.
  • Tot la Hong Kong evoluează în turul secund şi Simona Halep.

Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost eliminată joi din turneul de tenis de categorie WTA 125 de la Hong Kong. Ea a fost învinsă în turul doi al competiţiei de australianca Ajla Tomljanovic.

Ajla Tomljanovic (107 WTA) s-a impus în faţa Gabrielei Ruse (93 WTA) cu scorul de 7-5, 6-3, după o oră şi 33 de minute de joc, scrie Mediafax.

Pentru prezenţa în turul doi, Ruse va fi recompensată cu 15 puncte WTA şi 2.000 de dolari.

IDF L-A UCIS PE MUSTAHA
CELINE ÎL IA PE RIDER
ISRAELUL VREA RIPOSTA
LASCONI NU A LUCRAT LA SRI
HIGH-END PERFUME
UK ACORDĂ SUVERANITATE

Tot joi, Simona Halep joacă în turul doi împotriva rusoaicei Anna Blinkova. Halep s-a calificat, miercuri, în turul doi al turneului de categorie WTA 125 din Hong Kong, învingând-o în runda inaugurală pe Arina Rodionova.