- Guvernul englez a lansat o campanie împotriva obezităţii,
- Premierul Marii Britanii, Boris Johnson, a povestit cetăţenilor că lui i-au creat probleme kilogramele în plus, când a fost internat la terapie intensivă
Guvernul englez a lansat, luni, o campanie împotriva obezităţii.
Chiar premierul Boris Johnson le explică cetăţenilor ce probleme i-au creat kilogramele în plus, când a fost la terapie intensivă.
„Ani la rând am vrut să slăbesc, dar ca mulţi oameni, mă chinui cu greutatea mea, care fluctuează. Dar de când m-am recuperat după coronavirus, m-am preocupat constant de fizic. Dar când am mers la ATI, unde am fost foarte, foarte bolnav, eram supraponderal”, a spus Boris Johnson.
Un raport al Serviciului de Sănătate Publică din Anglia a arătat că supraponderabilitatea ar putea crea complicaţii sau chiar ar provoca decesul, în cazul infectării cu noul coronavirus.
- Cum a ajuns Bursa de la Bucureşti campioana Europei? Evoluția principalilor indici bursieri europeni
- New Entry/ Neuer Eintrag: Siegfried Vasilică
- Guvernul SUA permite acces limitat la modelul A.I. Claude Mythos 5 al Anthropic pentru peste 100 de organizații americane, considerate „de încredere”. Decizia vine după restricțiile impuse din motive de securitate națională
- Petreceri până la răsărit și beach cluburi exclusiviste. Uite unde te distrezi vara aceasta în Ibiza, Saint-Tropez și Mykonos
- Ucraina a atacat cu rachete Flamingo o uzină din Volgograd. SBU anunță atacuri și asupra unei stații strategice de petrol din Rusia