- Primul film al noii trilogii Star Wars urma să fie lansat în 2022.
- Din cauza problemelor puse de pandemie, lansarea a fost amânată cu un an.
- Aceleaşi probleme au făcut ca şi seria Avatar să fie amânată pentru 2022.
Tristeţe mare dacă ești fac Star Wars. Disney a decis să amâne lansarea primului film din noua trilogie cu un an. Cu cinematografe închise şi producţii suspendate, Disney îşi regândeşte agenda.
Noua trilogie Star Wars ar fi trebuit lansată în decembrie 2022, însă o vei vedea abia din 2023. Filmele vor avea acţiunea plasată cu 400 de ani înainte de „Ameninţarea fantomei”.
Şi ca şi cum asta nu era de ajuns, şi seria Avatar a fost amânată. Al doilea film, care urma să fie lansat anul viitor, a fost amânat pentru 2022. Disney şi-a planificat lansările celor două serii în aşa fel încât să nu fie două premiere în acelaşi an.
Alex e fan înfocat Star Wars şi e foarte afectat de decizie.
„Doliu poate e un cuvânt prea puternic, dar cam aşa se simt, în momentul de faţă, fanii Star Wars, inclusiv eu. Ne mulţumim cu Mandalorian în toamnă şi sperăm la mai bine, dar cam atât”, a comentat acesta.
- Președintele Israelului, Isaac Herzog, vine în România pe 29 iunie, la invitația lui Nicușor Dan
- Peste 1.600 de salvatori străini au ajuns în Venezuela pentru operațiunile de căutare și salvare, după cutremurele devastatoare. Peste 920 de oameni au murit
- Valul ucigător de caniculă ajunge în România. Cod Roşu în aproape toată ţară. Maximele ajung la 41 de grade
- China demarează o anchetă după ce un avion de mici dimensiuni s-a izbit de cel înalt zgârie-nori din Beijing, un incident șocant și rar în istoria țării. Pilotul a murit
- Iranul anunță că a atacat ținte americane din Orientul Mijlociu, după atacurile Statelor Unite din Strâmtoarea Ormuz. Trump acuză Iranul de încălcarea armistițiului