• Peste 5 milioane de femei și-au pierdut locul de muncă în SUA din cauza pandemiei
  • La nivel mondial aproximativ 47 de milioane de femei riscă să trăiască în sărăcie
  • Meghan Markle a susținut prima apariție televizată de la interviul cu Oprah Winfrey

Pandemia a afectat, în special, femeile. Așa că Ducesa de Sussex a spus, într-un interviu, că e alături de ele.

Ea a mai vorbit și de importanța pe care vaccinul o are, pentru repornirea economiei mondiale. Dar și că țările sărace trebuie susținute.

„Ne gândim la toate femeile tinere de pe glob care trebuie să primească suportul pentru a ne conduce mai departe. Viitorul lor depinde de deciziile și acțiunile pe pe care noi le luăm acum, pentru a le pregăti atât pe ele cât și pe noi pentru o zi de mâine plină de succes, compasiune și echitate”, a declarat Meghan Markle.

Recomandări

ROMÂNIA NU SE POATE APĂRA
ȘTIU PE CE LUME TRĂIESC
CCR VALIDEAZĂ ALEGERILE
RO PRIMEȘTE F-16
CUM E VREMEA
RUSIA RESPINGE ARMISTIȚIUL

În State, peste 5 milioane și jumătate de femei și-au pierdut locul de muncă. Iar la nivel mondial, aproape 47 de milioane de femei riscă să trăiască în sărăcie.

Aceasta a fost prima apariție televizată, după interviul cu Oprah Winfrey.