- Joe Biden a prezentat-o oficial pe Kamala Harris, alegerea pentru funcţia de vicepreşedinte a SUA.
- Ei au promis că, împreună, vor ”reconstrui Statele Unite” dacă îl vor învinge pe Donald Trump în noiembrie.
- Kamala Harris: ”America are mare nevoie de un lider.”
Joe Biden şi-a prezentat oficial, miercuri, 12 august, alegerea pentru funcţia de vicepreşedinte, senatoarea Kamala Harris, dacă va câştiga alegerile din SUA. El a promis că, împreună cu aceasta, va „reconstrui Statele Unite dacă îl va învinge pe Donald Trump în noiembrie.“
„Am avut de ales, dar nu am nicio îndoială că am ales persoana potrivită“, a spus fostul vicepreşedinte al lui Barack Obama, cu ocazia primei apariţii împreună cu senatoarea de culoare la Wilmington, în statul Delaware.
Cu Kamala Harris, Joe Biden face o alegere deja istorică. Ea ar putea deveni prima femeie de culoare şi prima femeie vicepreşedinte a SUA.
„America are mare nevoie de un lider. Avem un preşedinte căruia îi pasă mai mult de el decât cei care l-au ales“, a spus şi Kamala Harris.
Autor: Beatrice Dumitru
- Posibile vestigii, descoperite pe un șantier de tramvai din Capitală. Lucrările au fost oprite. La Roma, Atena și Salonic, descoperiri similare ajung parte din transportul public
- Nicușor Dan și Volodimir Zelenski au mers la Chișinău de Ziua Independenței Republicii Moldova: „România, Republica Moldova și Ucraina sunt aliați naturali”
- Computerul care folosește neuroni umani vii funcționează deja în Singapore. CL1 combină celule biologice și cipuri pentru cercetări în A.I., medicină și robotică
- Premieră mondială: Medicii au folosit A.I. ca pe un „GPS” în timpul unei operații pe creier. Sistemul identifică în timp real nervii și vasele de sânge care trebuie protejate
- Trump a fost mare de mic!