Sari la continut
Government

Kamala Harris face noi dezvăluiri despre Donald Trump: „A mințit”

Kamala Harris face noi dezvăluiri despre Donald Trump: „A mințit”
  • Kamala Harris a revenit la „The View” și a discutat despre momentul viral din campania sa prezidențială din 2024, când a spus că nu ar fi făcut nimic diferit față de deciziile lui Joe Biden.
  • Fosta vicepreședintă a explicat că nu realizase cât de mult electoratul căuta o diferență clară între ea și Biden și că răspunsul său a fost perceput greșit.
  • Harris a susținut că pierderea alegerilor a fost influențată de costul ridicat al vieții și a criticat promisiunile neonorate ale lui Trump privind reducerea prețurilor și inflației.

Fosta vicepreședintă Kamala Harris a revenit marți în emisiunea „The View”, discutând despre un moment viral din campania sa prezidențială din 2024, folosit de Donald Trump pentru a o lega de fostul său șef, Joe Biden. În octombrie 2024, cu mai puțin de o lună înainte de încheierea campaniei sale de 15 săptămâni, Harris a fost întrebată dacă ar fi făcut ceva diferit față de deciziile președintelui Biden, iar răspunsul său a fost „nu”, scrie Politico.

Întrebată din nou aproape un an mai târziu, pentru promovarea noii sale cărți „107 Days”, Harris a explicat că nu crede că acel răspuns a costat-o alegerile, dar nu realizase cât de mult electoratul căuta o diferență clară între ea și Biden.

„Sunt o persoană loială și nu am înțeles pe deplin cât de mult oamenii doreau să vadă că există o diferență între mine și președintele Biden. Am considerat că era evident și nu voiam să ofer această diferență într-un mod care să fie perceput ca o critică”, a spus ea.

Harris a subliniat că pierderea sa, prima victorie la votul popular pentru Trump în trei încercări, a fost influențată de costul ridicat al vieții, o problemă persistentă în administrația Biden. Ea l-a criticat pe Trump pentru că nu a găsit soluții la această problemă: „A spus că prioritatea lui numărul unu și primul lucru pe care îl va face este să reducă costurile. Asta a spus și cred că mulți oameni au votat pentru el crezând că asta va face. Avansăm până azi: prețurile sunt mai mari, costul alimentelor este mai mare, inflația este mai mare, șomajul este mai mare. A mințit”.

Etichete: acuzații, alegeri 2024, donald trump, kamala harris, the view