- Aleksei Navalnîi va fi transferat la un spital din Berlin
- Medicii spun că starea lui este stabilă
- Doctorii din Germania ar fi mulțumiți de tratamentul pe care l-a primit Navalnîi
Într-un final, medicii spitalului de urgență din Omsk, unde este internat Aleksei Navalnîi, au acceptat transferul politicianului în Germania, scrie gorod55.ru
Aceeași sursă scrie că opozantul lui Putin va părăsi orașul în câteva ore.
“Pacientul este stabil și, la cererea familiei, va fi transferat în străinătate, am decis să nu ne opunem transferului” spune Alexander Murakhovsky, medicul şef al spitalului.
Totodată, medicii ruși exclud complet versiunea otrăvirii, spunând că nu au găsit urme de toxine în corpul lui Navalnîi.
Oamenii de știință germani care au ajuns astăzi la Omsk au discutat despre starea politicianului cu specialiștii ruși. Potrivit lui Murakhovsky, medicii din Germania sunt mulțumiți de tratamentul pe care l-a primit Navalnîi, cu toate astea, ei preferă ca acesta să continue tratamentul în Berlin.
- Sănătatea mintală a elevilor, rezolvată tot de elevi. „Nu foarte mulți elevi din România au norocul să fie ascultați”, spune Alec Finta, creatorul aplicației „All Good”
- Dreapta-stângă sau stânga-dreaptă: direcția spre nicăieri a fantomelor politice
- Iranul acuză România de „complicitate” în războiul lansat de SUA-Israel
- O navă comercială a fost lovită de un proiectil în Strâmtoarea Ormuz, anunță autoritățile britanice
- Papa Leon al XIV-lea va publica o carte cu scrieri. Ce teme majore va conține