• David Popovici s-a calificat în a cincea sa finală din cadrul Campionatului European de înot pentru juniori.
  • Sportivul a fost primul înotător în semifinala disputată sâmbătă.
  • David Popovici s-a calificat în finală după ce a câştigat cursa din semifinale cu timpul de 48.31.

David Popovici s-a calificat în a cincea sa finală din cadrul Campionatului European de înot pentru juniori. Sportivul a fost primul înotător în semifinala disputată sâmbătă.

Românul Patrick-Sebastian Dinu a ratat calificarea în finală.

ISRAELUL A ATACAT IRANUL
CINE ÎNCEARCĂ SĂ-L ASASINEZE PE ZELENSKI?
TAYLOR SWIFT CÂNTĂ DESPRE GÂNDURILE SUICIDARE
ONU DECIDE DACĂ RECUNOAȘTE SAU NU AUTORITATEA PALESTINIANĂ
CE SECRETE ASCUNDE CHINA
CUM ÎNGRIJEȘTI MEDIUL ÎNCONJURĂTOR

Popovici se află pe drumul spre a cincea sa medalie la Campionatul European de înot pentru juniori găzduit de bazinul olimpic din cadrul Complexului Sportiv din Otopeni.

Până acum, înotătorul legitimat la CS Dinamo a cucerit patru medalii: trei de aur şi una de argint.

Patrick-Sebastian Dinu a ratat calificarea în finală după ce a ieşit pe locul 5 în grupa din semifinale.