Cu toţii când avem vreo afecţiune căutăm informaţii pe internet, însă de multe ori nu sunt corecte. Alex Lupoi face filmuleţe pe TikTok despre afecţiunile medicale şi a reuşit să strângă şi peste 700.000 de mii de like-uri.
Advertisment
Invitat la Ochii pe Mine cu Vlad Craioveanu, Alex Lupoi îți spune cum a ajuns să facă educaţie medicală şi să studieze medicina, după ce a terminat o facultate de macanică robotică. Doctorul de pe TikToK îţi spune şi ce alte subiecte vrea să abordeze, dar şi ce reacţii a primit de la cei care îi urmăresc pagina.
De la educaţia medicală trecem la educaţia muzicală, Paula Seling îţi povesteşte despre proiectele la care lucrează acum şi cum a decis să nu renunţe la spectacolele de Crăciun, pe care le face de ani buni, ci să le trecă în online.
Recomandări
Partenerii noștri