Carmen Uscatu și Oana Gheorghiu îți spun povestea unuia dintre cele mai mari proiecte din țara noastră: construcția unui spital pentru copiii bolnavi de cancer.
Advertisment
Într-o Românie în care birocrația și sistemul nu îți dau prea multe șanse să dăruiești cu adevărat viață, inițiativa „Noi Facem Un Spital!” reprezintă un pariu câștigat și o imensă provocare.
Până acum, 350.000 de persoane fizice și 4.000 de companii au donat pentru realizarea acestui proiect. În 2019, după concertul susținut la București, trupa Metallica a donat 250.000 euro pentru construirea spitalului de oncologie pediatrică, alăturându-campaniei #NoiFacemUnSpital. Povestea continuă…
Recomandări
Partenerii noștri
Pe cine ar putea alege Kamala Harris drept vicepreşedinte în cursa pentru alegerile din SUA Mediafax
Locul din România inclus de prestigioasa revistă TIME în topul celor mai frumoase 100 de locuri de vizitat din lume Ziarul Financiar