- Ce se întâmplă la Guvern, rămâne la Guvern. Premierul interimar Cătălin Predoiu a schimbat regulile și a ținut prima lui ședință cu ușile închise. Gata cu feed-urile live pe paginile guvernului și cu jurnaliștii prezenți în sala de ședințe.
- Tu ce făceai acum 80 de ani? Europa sărbătorește sfârșitul celui De Al Doilea Război Mondial în moduri diferite. Dacă Franța și Marea Britanie s-au întrecut în ceremonii și festivități,
- în Rusia, Putin pregătește parada de Ziua Victoriei. Și nu se distrează singur. Îl are invitat de onoare pe președintele chinez Xi Jinping.
- Îți sună ceasul biologic. Medicii ameicani te controlează…la sânge și-ți dau vârsta reală a corpului.
- A ieșit fumul alb de la Vatican. În a doua zi de alegeri, cei 133 de cardinali ai conclavului au căzut de acord și oferă lumii un nou Papă, urmașul lui Francisc. Zecii de mii de creștini au umplut Piața Sfântul Petru și așteaptă ca noul Suveran Pontif să iasă la balconul Capelei Sixitine.
- Știm finala Champions League. PSG merge la Munchen să se lupte cu Inter Milano pentru marele trofeu.
- De fericire, fanii francezi au devastat Parisul. Au incendiat mașini și magazine și s-au bătut cu forțele de ordine. Mai mulți suporteri au fost răniți și peste 40 au ajuns în arestul poliției.
- Forța a fost cu ea! Femeia care a primit zeci de mii de euro după ce colegii au spus că e mai rea decât Darth Vader.
Advertisment