- Bărbatul avea 45 de ani şi are un copil.
- Jandarmul era în serviciu la Barajul Vidraru şi a fost găsit împuşcat în cap cu armamentul din dotare.
Un jandarm din Argeş a fost găsit mort, joi dimineaţă, împuşcat la locul de muncă. Prima ipotează luată în calcul este cea a sinuciderii, în condiţiile în care jandarmul a primit o condamnare cu suspendare după ce ar fi fost prins beat la volan.
Maior Flavius Tănase, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Argeş, a declarat pentru MEDIAFAX că jandarmul era în serviciu la Barajul Vidraru şi a fost găsit împuşcat în cap cu armamentul din dotare.
Prima ipotează luată în calcul este cea a sinuciderii, în condiţiile în care jandarmul a primit recent o condamnare cu suspendare după ce ar fi fost prins beat la volan. Jandarmul avea, însă, cale de atac la decizia instanţei.
Bărbatul avea 45 de ani şi are un copil.
- Falimentul Armatei Române. O instituţie cu buget de 10 miliarde de euro în 2026, contracte semnate de aproape 30 de miliarde euro în ultimii ani, dar nu poate să se adapteze la războiul dronelor
- Liderii europeni sunt gata să își asume „rolul principal” în negocierile de pace dintre Rusia și Ucraina, în timp ce SUA se concentrează pe Iran. Care sunt cele 5 condiții ale europenilor pentru un acord cu Putin
- Ilie Bolojan susține că a avut o discuție „directă, fără ocolișuri” cu Eugen Tomac, despre direcția noului Guvern. PNL urmează să decidă dacă îl va susține pe noul Premier desemnat de Nicușor Dan
- Trump cere Israelului și Iranului să oprească imediat toate atacurile: „Negocierile finale de pace continuă și pot fi împiedicate doar de ignoranță sau prostie”
- Floria investește peste 150.000 de euro intr-o nouă locație în Iași, dezvoltând extinderea prin franciză.