- AstraZeneca a primit 336 de milioane de euro de la Comisia Europeană.
- Vaccinul AstraZeneca ar putea fi aprobat de EMA la sfârşitul săptămânii.
Șefii AstraZeneca dau explicații astăzi cu privire la întârzierea livrării vaccinului.
Compania a promis încă din august 300 de milioane de doze de vaccin.
În schimbul promisiunii, a primit 336 de milioane de euro. Chiar dacă serul nu a fost, încă, aprobat în Uniunea Europeană, AstraZeneca a anunțat că nu va putea livra mai mult de o treime din cantintatea contractată.
TOP ARTICOLE
- Mărturia fiicei criminalului din Onești: „Am sunat la Poliţie la Bacău şi la Bucureşti, să aplanez situaţia. Mi-au închis telefonul!”
- Lidera AUR Bistrița-Năsăud, arestată într-un dosar de proxenetism: „Nu credeam sincer că în „România” cineva mai poate fi privat de libertate fără nicio probă”
- 19 localități din județul Ilfov sunt în scenariul roșu. Ce măsuri au fost impuse
Asta din cauza unor probleme tehnice, la una dintre fabrici. De cealaltă parte, europenii spun că, în schimbul banilor primiți, compania ar fi trebuit să se asigure că se poate ține de cuvânt.
Partenerii noștri