- Două maşini s-au ciocnit vineri seara în Ialomiţa
- O persoană a murit şi alte trei au fost rănite
- Traficul este blocat în acest moment
Accidentul s-a produs pe DN 2A, la intrare în oraşul Urziceni, spune Poliția Ialomița.
În accident au fost implicaţi cei doi şoferi, bărbaţi, şi două femei.
TOP ARTICOLE
- China face obligatorii testele anale pentru COVID-19 pentru toți turiștii care sosesc în țară
- Au apărut primele imagini cu Cătălin Denciu, eroul de la Piatra Neamț: „În acest moment, medicii și asistentele sunt familia mea”
- Vicepreședintele Nike și-a dat demisia din cauza propriului fiu, care a cumpărat încălțăminte de 100.000 de dolari
Cei doi şoferi au rămas prinşi între fiarele contorsionate ale maşinilor şi au fost eliberaţi cu greu. Unul dintre ei nu a putut fi salvat, având leziuni incompatibile cu viaţa.
Cel de-al doilea, rănit grav, dar conştient, a fost predat elicopterului SMURD să fie dus la Spitalul de Urgenţă Floreasca.
- Proiect de lege din partea PNL: Animalele de la Zoo vor putea fi vândute pentru sacrificare, vânătoare și circ
- Procedurile de reabilitare a clădirilor afectate de cutremurul din 1977 au rămas în aer. „Reparaţie nu înseamnă consolidare”
- Ce cadouri preferă femeile? Răspunsurile date de reprezentantele sexului frumos
- HORA a transmis un nou manifest prin care cere redeschiderea restaurantelor. Antreprenorii vin cu o serie de propuneri
- Autoritatea germană de vaccinare recomandă serul de la AstraZeneca şi persoanelor peste 65 de ani
Partenerii noștri