- Antonio Banderas a anunțat că este bolnav de COVID-19.
- Actorul și-a petrecut ziua de naștere în izolare.
- Acesta a mărturisit că va citi, va scrie și se va odihni cât va sta în carantină.
Antonio Banderas a fost testat pozitiv cu COVID-19, relatează Daily Mail.
Actorul, în vârstă de 60 de ani, cunoscut pentru rolurile din filmele „Desperado” și „Masca lui Zorro”, a mărturisit că și-a petrecut ziua de naștere în carantină, simțindu-se obosit.
„Mă simt relativ bine. Doar puțin mai obosit decât de obicei”, a mărturisit actorul.
„Sunt convins că mă voi reface cât se poate de repede”, a adăugat Banderas.
Actorul le-a spus fanilor ce va face în izolare: va citi, va scrie și se va odihni.
Va face planuri pentru a da un sens noii vieți care începe la 60 de ani: „O să continui să-mi fac planuri pentru a da un sens noii vieți care a început la 60 de ani. Vârstă la care am ajuns plin de dorință și de entuziasm”.
Nu se știe unde s-a infectat Banderas și nici unde își va petrece perioada de izolare. Acesta are mai multe case în Spania, în America și în Anglia.
- BREAKING. David Popovici a câștigat medalia de aur în finala de 100 de metri liber, la Trofeul Settecolli de la Roma
- Președintele Israelului, Isaac Herzog, vine în România pe 29 iunie, la invitația lui Nicușor Dan
- Peste 1.600 de salvatori străini au ajuns în Venezuela pentru operațiunile de căutare și salvare, după cutremurele devastatoare. Peste 920 de oameni au murit
- Valul ucigător de caniculă ajunge în România. Cod Roşu în aproape toată ţară. Maximele ajung la 41 de grade
- China demarează o anchetă după ce un avion de mici dimensiuni s-a izbit de cel înalt zgârie-nori din Beijing, un incident șocant și rar în istoria țării. Pilotul a murit