- Un tânăr nu a vrut să își lase mama să moară singură în spital.
- S-a cățărat în fiecare zi două etaje până la fereastra ei.
- Femeia era bolnavă de Covid-19.
Jihad Al-Suwaiti are 30 de ani și este din Hebron, Palestina. El îți demonstrează cât de mare poate fi iubirea copilului pentru mamă. Tânărul a fost văzut cățărându-se în fiecare zi pe peretele spitalului în care era internată mama lui. A făcut asta pentru a-și vedea, de la fereastră, mama diagnosticată cu cancer și coronavirus, din dorința de a nu o lăsa să moară singură, scrie mirror.co.uk.
Fiul iubitor și-a dorit cu orice preț să fie alături de mama sa, aflată la terapie intensivă, până în ultima clipă. Stătea pur și simplu la fereastră și o privea, apoi cobora abia după ce era convins că a adormit. Timp de o săptămână s-a repetat scena, până când femeia a murit.
„Am fost cu ea în ultimele ei momente din viață și am înțeles că nu mai există nicio speranță înainte să o văd murind“, a povestit tânărul.
Pe 16 iulie a urcat pentru ultima oară, când Jihad Al-Suwaiti și-a luat rămas bun de la mama sa de la fereastra Unității de Terapie Intensivă.
- BREAKING. David Popovici a câștigat medalia de aur în finala de 100 de metri liber, la Trofeul Settecolli de la Roma
- Președintele Israelului, Isaac Herzog, vine în România pe 29 iunie, la invitația lui Nicușor Dan
- Peste 1.600 de salvatori străini au ajuns în Venezuela pentru operațiunile de căutare și salvare, după cutremurele devastatoare. Peste 920 de oameni au murit
- Valul ucigător de caniculă ajunge în România. Cod Roşu în aproape toată ţară. Maximele ajung la 41 de grade
- China demarează o anchetă după ce un avion de mici dimensiuni s-a izbit de cel înalt zgârie-nori din Beijing, un incident șocant și rar în istoria țării. Pilotul a murit
