- Michele Obama suferă de un grad redus de depresie.
- Carantina și modul în care gestionează administrația Trump conflictele rasiale sunt motivele.
- Fosta doamnă a Americii spune în podcastul său că sănătatea și oamenii buni din jurul ei îi ridică moralul.
Fosta primă doamnă Michelle Obama spune că suferă de „un grad redus de depresie” în parte din cauza preşedintelui Trump, scrie The New York Post.
„Am de-a face cu o formă de depresie de grad scăzut. Nu doar din cauza carantinei, ci şi din cauza conflictelor rasiale şi doar văzând ce face această administraţie”, a spus Michelle Obama în noul ei podcast.
Vorbind despre viaţa ei de zi cu zi, Michelle Obama spune că încearcă să îşi păstreze rutina zilnică pentru a se simţi mai bine.
„Încerc să mă asigur că mă antrenez, deşi au existat perioade de-a lungul acestei carantine când nu am putut să fac nimic. Moralul meu e ridicat atunci când mă simt sănătoasă, când sunt înconjurată de oameni buni”, a adăugat ea.
Soţii Obama locuiesc în continuare în Washington DC, casa lor se află la mai puţin de doi km de Casa Albă, într-un cartier liniştit de vile.
Autor: Anamaria Cadis
- Paris Fashion Week Spring/Summer 2027 aduce noi colecții masculine semnate Hermès, Christian Louboutin și Y-3
- Cum îți „antrenezi” norocul? Cinci obiceiuri prin care oamenii de succes își creează mai multe oportunități, potrivit unei experte de la Stanford University
- ADN-ul longevității: Trei surori din Brazilia, cu vârste de 103, 104 și 109 ani, îi ajută pe cercetători să descifreze secretele unei vieți lungi
- Iranul a lansat atacuri asupra bazelor americane din Bahrain şi Kuweit. Teheranul acuză Washingtonul că a încălcat armistițiul
- Trump pune sub semnul întrebării presupusele înţelegeri cu Rusia privind Donbasul, în timp ce Ucraina anunţă noi pierderi masive ale armatei ruse