Miliardar peste noapte. Cum s-a trezit un bărbat cu un „bonus“ de 2,45 miliarde de dolari în cont

- Cum ar fi să „te trezești“ miliardar peste noapte?
- Unui client Bank of America i-a apărut pe aplicația de mobile banking suma de 2,45 miliarde de dolari.
- „A fost o eroare de afișare și nimic mai mult“, spune purtătorul de cuvânt al băncii.
Cum ar fi să te trezești cu 2,45 miliarde de dolari în cont? Un client Bank of America din Massachusetts a pățit-o, dar a înțeles rapid că a fost doar o iluzie. Și-a deschis aplicația bancară și a găsit „bonusul“, dar banii nu au fost niciodată cu adevărat acolo, scrie Bloomberg.
„A fost o eroare de afișare și nimic mai mult. A fost deja «corectat㻓, a spus Bill Halldin, purtătorul de cuvânt al Bank of America.
Clientul, Blaise Aguirre, a spus că inițial s-a gândit că Bank of America va descoperi eroarea. Când acest lucru nu s-a întâmplat, s-a adresat managerului băncii pentru a întreba despre banii misterioși care apar atât pe web, cât și pe aplicația mobilă de pe telefonul său.
Săptămâna aceasta, banca a rezolvat problema.
- Atacuri cu drone asupra infrastructurii petroliere din Rusia: rafinării în flăcări și posibile perturbări ale aprovizionării cu combustibil
- Armata irakiană efectuează un raid care vizează „personalităţi politice” din Zona Verde a Bagdadului
- Prințul Harry și familia sa vor sta la reședințele regale în timpul vizitei sale în Marea Britanie
- Explozii și incendii raportate la Kiev în contextul unui atac cu rachete rusești
- Nicușor Dan a discutat cu Președintele Poloniei și liderii statelor baltice despre securitatea Europei