- O adolescentă din Lugoj, județul Timiș, a pictat în epidemie 19 tablouri
- Le-a vândut și a donat banii spitalelor
- Copila a strâns o sumă considerabilă din tablouri
„În urma carantinei, din compasiune pentru cadrele medicale, mă gândesc să încerc a ajuta sistemul medical. În data de 24.03.2020 încep a picta primul tablou și prin vânzarea lui continui în speranța de a strânge cât mai mulți bani pentru susținerea spitalelor“, a scris fata de 15 ani.
Apoi, adolescenta a anunțat că a continuat proiectul „prin cele 19 tablouri vândute“.
În urma vânzării s-a strâns suma totală de 6.440 lei. Suma cea mai mare încasată pentru un tablou a fost 650 lei, iar cea mai mică 100 de lei.
„Împreună am luptat împotriva virusului. Vă mulțumesc tuturor!“, a scris adolescenta.
- Paris Fashion Week Spring/Summer 2027 aduce noi colecții masculine semnate Hermès, Christian Louboutin și Y-3
- Cum îți „antrenezi” norocul? Cinci obiceiuri prin care oamenii de succes își creează mai multe oportunități, potrivit unei experte de la Stanford University
- ADN-ul longevității: Trei surori din Brazilia, cu vârste de 103, 104 și 109 ani, îi ajută pe cercetători să descifreze secretele unei vieți lungi
- Iranul a lansat atacuri asupra bazelor americane din Bahrain şi Kuweit. Teheranul acuză Washingtonul că a încălcat armistițiul
- Trump pune sub semnul întrebării presupusele înţelegeri cu Rusia privind Donbasul, în timp ce Ucraina anunţă noi pierderi masive ale armatei ruse
