- Mai mulți tineri au fost filmați când să băteau pe o plajă din Vama Veche.
- Tinerii își împart pumni și picioare pe ritmurile muzicii.
- Poliția anunță că s-a autosesizat.
„În urma apariției în spațiul public a unor imagini de pe o rețea de socializare, în care se prezintă un incident din stațiunea Vama Veche, vă comunicăm faptul că, din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în cursul acestei dimineți, în mod spontan. Precizăm faptul că polițiștii nu au fost sesizați cu privire la acest incident și, până în acest moment, nu este depusă nicio plângere referitoare la acest eveniment”, transmite Poliția Constanța.
Polițiștii din Vama Veche – 2 Mai s-au autosesizat și fac cercetări pentru tulburarea ordinii și liniștii publice.
- Sănătatea mintală a elevilor, rezolvată tot de elevi. „Nu foarte mulți elevi din România au norocul să fie ascultați”, spune Alec Finta, creatorul aplicației „All Good”
- Dreapta-stângă sau stânga-dreaptă: direcția spre nicăieri a fantomelor politice
- Iranul acuză România de „complicitate” în războiul lansat de SUA-Israel
- O navă comercială a fost lovită de un proiectil în Strâmtoarea Ormuz, anunță autoritățile britanice
- Papa Leon al XIV-lea va publica o carte cu scrieri. Ce teme majore va conține
