Un bărbat s-a plimbat pe Oxford Street într-un mod inedit – cu zona intimă acoperită de masca de protecţie FOTO VIDEO

- Un bărbat s-a plimbat, vineri, pe cea mai populară stradă comercială din Londra purtând doar o mască de protecţie pentru a-şi acoperi nuditatea.
- Cei care l-au văzut au fost uimiţi, amuzaţi sau şocaţi, scrie Reuters.
- Momentul a fost surprins de fotografi.
În timp ce bărbatul se plimba nestingherit de-a lungul Oxford Street, dezbrăcat, cu excepţia măştii de faţă care îi acoperea zona intimă, unii trecători îi făceau poze, iar alţii pur şi simplu priveau uimiți, amuzați sau șocați.
Momentul a fost surprins de un fotograf Reuters, aflat în zonă.
Nu se ştie ce l-a determinat pe bărbat să recurgă la acest gest, dar plimbarea lui a avut loc în ziua în care în Marea Britanie măştile au devenit obligatorii în toate spaţiile închise, inclusiv în magazine, bănci sau pentru cei care livrează mâncare.
- Prințul Harry și familia sa vor sta la reședințele regale în timpul vizitei sale în Marea Britanie
- Explozii și incendii raportate la Kiev în contextul unui atac cu rachete rusești
- Nicușor Dan a discutat cu Președintele Poloniei și liderii statelor baltice despre securitatea Europei
- Trump a ordonat Forțelor SUA să lanseze atacuri suplimentare asupra mai multor ținte iraniene, ca răspuns la încălcarea repetată a armistițiului: „Iranul nu va mai exista dacă va continua așa”
- Președintele Serbiei, Aleksandar Vučić, anunță că va demisiona în următoarele săptămâni