- Se vorbește de o relaxare a măsurilor de izolare dacă vii din străinătate
- România a pornit negocierile bilaterale cu Israel pentru redeschiderea turismului
- Vezi care sunt țările din care te poți întoarce în țară fără să stai în izolare
Vești bune dacă vrei să călătorești în Germania, Austria, Grecia, Bulgaria şi Cipru. Preşedintele Klaus Iohannis a vorbit despre o relaxare a măsurilor de izolare la domiciliu pentru cei care vin din străinătate.
Criteriul pe baza căruia se va renunţa la această măsură este numărul mic de îmbolnăviri raportat la milionul de locuitori. Deşi preşedintele a făcut publică această informaţie, Guvernul nu a venit cu precizări suplimentare încă.
După calculele noastre, printre ţările din care te poți întoarce fără să stai în izolare se află Germania, Austria, Grecia, Bulgaria şi Cipru.
De asemenea, România a pornit negocierile bilaterale cu Israel pentru redeschiderea turismului în contextul pandemiei de coronavirus.
- Președintele Serbiei, Aleksandar Vučić, anunță că va demisiona în următoarele săptămâni
- BREAKING. David Popovici a câștigat medalia de aur în finala de 100 de metri liber, la Trofeul Settecolli de la Roma
- Președintele Israelului, Isaac Herzog, vine în România pe 29 iunie, la invitația lui Nicușor Dan
- Peste 1.600 de salvatori străini au ajuns în Venezuela pentru operațiunile de căutare și salvare, după cutremurele devastatoare. Peste 920 de oameni au murit
- Valul ucigător de caniculă ajunge în România. Cod Roşu în aproape toată ţară. Maximele ajung la 41 de grade