- Un număr de 22 de polițiști de la Inspectoratul Județean de Poliție Timiș au fost confirmați cu noul coronavirus.
- 13 din cei 22 se află în izolare la domiciliu.
- Dintre cei confirmați, 16 polițiști sunt de la Serviciul Rutier.
Potrivit Poliției Timiș, la nivelul Inspectoratului au fost testați pozitiv cu noul coronavirus, până sâmbătă, un număr de 22 de polițiști, iar 13 se află în izolare la domiciliu.
Dintre aceștia, 16 polițiști testați pozitiv și 4 polițiști aflați în izolare sunt din cadrul Serviciului Rutier.
„Precizăm că Serviciul Rutier își desfășoară activitatea fără sincope. Pe lângă polițiștii rutieri din Timișoara, pot desfășura activități pe linie rutieră și polițiștii de ordine publică, cu aviz de poliție rutieră”, au transmis reprezentanții Poliției Timiș.
De altfel, Serviciul Rutier are un efectiv de 48 de polițiști.
Spațiile unde își desfășurau activitatea polițiștii diagnosticați au fost igienizate, conform sursei citate.
- Președintele Nicușor Dan a convocat ședința CSAT pentru luni. Pe ordinea de zi: obiectivele României la Summitul NATO de la Ankara
- Cât de departe este România de NATO 3.0: Apărarea Europei fără SUA în rol de lider
- Nicușor Dan se întâlnește astăzi, la Cotroceni, cu Grindeanu, Bolojan, Fritz, Kelemen și Pambuccian. PNL, USR și UDMR l-au propus pe Siegfried Mureșan pentru funcția de Premier. Propunerea PSD este Sorin Grindeanu
- Rețelele sociale au amplificat temerile legate de peștele-iepure din Grecia. Specialiștii spun că zvonurile despre atacuri nu sunt confirmate
- Canicula schimbă preferințele turiștilor. Tot mai mulți aleg „coolcation”, vacanțele în destinații cu temperaturi scăzute. Islanda, Finlanda și Norvegia conduc clasamentul