Focar de coronavirus la Inspectoratul Județean de Poliție Timiș: 22 de polițiști au fost testați pozitiv cu COVID-19

- Un număr de 22 de polițiști de la Inspectoratul Județean de Poliție Timiș au fost confirmați cu noul coronavirus.
- 13 din cei 22 se află în izolare la domiciliu.
- Dintre cei confirmați, 16 polițiști sunt de la Serviciul Rutier.
Potrivit Poliției Timiș, la nivelul Inspectoratului au fost testați pozitiv cu noul coronavirus, până sâmbătă, un număr de 22 de polițiști, iar 13 se află în izolare la domiciliu.
Dintre aceștia, 16 polițiști testați pozitiv și 4 polițiști aflați în izolare sunt din cadrul Serviciului Rutier.
„Precizăm că Serviciul Rutier își desfășoară activitatea fără sincope. Pe lângă polițiștii rutieri din Timișoara, pot desfășura activități pe linie rutieră și polițiștii de ordine publică, cu aviz de poliție rutieră”, au transmis reprezentanții Poliției Timiș.
De altfel, Serviciul Rutier are un efectiv de 48 de polițiști.
Spațiile unde își desfășurau activitatea polițiștii diagnosticați au fost igienizate, conform sursei citate.
- Pantalonii inspirați de pijamale sunt noul trend al verii pe TikTok. Sunt comozi și răcoroși, dar multe femei spun că lungimea lor le pune piedici, la propriu
- Titlurile de stat Fidelis din iunie intră azi la tranzacționare la Bursa de Valori: Finanțele au atras de la populație 940 mil. lei după minimul istoric de luna trecută
- Dirty talk-ul poate crește satisfacția sexuală, dar unele expresii pot crea presiune de performanță. Specialiștii explică efectele asupra relației și riscurile asociate
- Președintele Nicușor Dan a convocat ședința CSAT pentru luni. Pe ordinea de zi: obiectivele României la Summitul NATO de la Ankara
- Cât de departe este România de NATO 3.0: Apărarea Europei fără SUA în rol de lider