- Cinci focare active în căminele de bătrâni și în centrele pentru persoane cu dizabilități din Vâlcea.
- Peste 200 de persoane au fost confirmate cu Covid-19.
- DSP a făcut deja anchete epidemiologice
- De la începutul pandemiei, 607 de oameni au fost confirmaţi cu coronavirus în Vâlcea.
Cel mai afectat este centrul Zătreni, cu 109 de cazuri pozitive. Printre bolnavi, se numără şi personalul medical şi cel de asistenţă.
Şi centrele Bistriţa şi Lungeşti au foarte multe persoane infectate, sunt 85 de cazuri. Urmează centrul Nicolae Bălcescu, cu 9 cazuri şi cel de recuperare şi reabilitare Băbeni, cu 10 cazuri pozitive.
- Un avion de mici dimensiuni s-a izbit de cel mai înalt zgârie-nori din Beijing. Incidentul șochează China
- Performanța unor elevi din Oradea a adus României medalia de bronz la Olimpiada Europeană de Statistică. „Am lucrat foarte, foarte mult, cam 12 ore pe zi”, spune Rareș, unul dintre participanți
- O mamă a murit salvându-și fiica de 1 an, în timpul cutremurelor devastatoare din Venezuela. Peste 920 de oameni au murit în cutremure, 3360 sunt răniți
- Trump amenință țările din Europa cu tarife de 100% pe exporturi, dacă vor taxa companiile tech americane
- Premieră la competiția „No Limits” din Munții Apuseni. Cinci sportivi cu dizabilități au reușit să termine traseul de 10 kilometri