• Leao a bătut recordul stabilit de Paolo Poggi în 2001 cu Piacenza (8.9 secunde).
  • Leicester se află la doar puncte în spatele liderului Liverpool.
  • McTominay (Man U) este primul jucător din PL care marchează de două ori în primele trei minute.

Dacă ai aruncat o privire rapidă în telefon la începutul lui Sassuolo-Milan, înseamnă că Rafael Leao te-a luat total prin surprindere.

Atacantul portughez a marcat cel mai rapid gol din istoria campionatului italian de fotbal, la doar 6 secunde după fluierul de start.

După golul fulger al lui Leao, Milan a controlat meciul fără probleme şi, cu 2-1 pe terenul lui Sassulo, a trecu iar pe primul loc în Serie A.

CINE AR CANDIDA PENTRU ȘEFIA C.E.
NOU COD PENTRU SCHENGEN
NE LIPSEȘTE EDUCAȚIA FINANCIARĂ?
NE-A SALVAT VACCINUL?
CIOLACU: COALIȚIA NU SE RUPE
O ROMÂNCĂ ARBITREAZĂ LA UEFA

În Anglia, Scott McTominay (Măctominei) a devenit primul jucător care înscrie o dublă în primele 3 minute ale unui meci de campionat în victoria lui Manchester United, 6-2, cu Leeds.

Jamie Vardy le-a tăiat avântul celor de la Spurs şi a urcat pe locul al doilea cu Leicester după 2-0 la Londra.