• Arsenal a câştigat Cupa Angliei în finala cu Chelsea pe 1 august
  • Aubameyang a purtat masca Panterei Negre după un gol marcat împotriva lui Rennes anul trecut
  • Sezonul de Premier League începe pe 12 septembrie

Tunarii au cucerit al doilea trofeu în acest an după un meci cu emoţii împotriva lui Liverpool. A fost nevoie de penalty-uri ca să le sufle medaliile cormoranilor după 1-1 în timpul regulamentar.

Aubameyang, maşinăria de goluri a lui Arsenal, a deschis scorul după un şut imparabil care a venit de nicăieri. I-a dedicat golul supereroului preferat, Pantera Neagră. Actorul Chadwick Boseman, cel care a jucat personajul, a pierdut azi-noapte lupta cu cancerul.

Tunarii au rămas fără muniţie în a doua repriză, iar Minamino a reuşit să egaleze pentru trupa lui Klopp cu un sfert de oră înainte de final.

S-A RUPT COALIȚIA LA BUCUREȘTI
SISTEMUL „TYCHE" ÎȚI PUNE DIAGNOSTICUL
CE FACI CU CEL MIC ÎN MINIVACANȚĂ?
DRULĂ PROPUNE MĂRIREA NOTELOR LA BAC
UE VREA NOI REGLEMENTĂRI PENTRU TIKTOKLITE
TÎLVAR VREA OBUZIERE DIN COREEA DE SUD

Victoria a venit după ce tânărul Brewster a ratat pentru Liverpool cu prima atingere din meci. Fanii lui Arsenal din Capitală s-au strâns în Centrul Vechi să sărbătorească victoria băieţilor lui Mikel Arteta.