• Levante – Barcelona 3-3
  • Catalanii pierd șansa de a trece în fruntea clasamentului în La Liga
  • Messi a marcat primul gol al meciului

Barcelona a ratat marți seara preluarea șefiei clasamentului din La Liga, remizând, în deplasare la Levante, scor final 3-3.

Messi a marcat primul gol al meciului și cel de al 29-lea al sezonului, în La Liga, în minutul 25, Pedro majorând la 0-2, în minutul 34. După pauză, Levante a egalat în interval de 2 minute, cu golurile lui Melero (min. 57) și Morales (min. 59).

Dembele i-a pus din nou pe catalani în avantaj (2-3, min. 64), însă Levante a egalat din nou, prin Leon, în minutul 83. Barcelona ratează trecerea temporară în fotoliul de lider și cu 76 de puncte se află acum pe locul 2, la 2 puncte distanță de liderul Atletico Madrid. Și poate fi depășită joi de Real Madrid, care are 75 de puncte.

PUTIN: VOM DOBORÎ TOATE AVIOANELE F-16 TRIMISE UCRAINEI