• Bayern Munchen a câştigat al şaselea trofeu european din unsprezece finale
  • Bayern a câştigat toate cele 11 meciuri jucate în acest sezon de Champions League
  • Flick a câștigat tripla campionat, cupă, CL în primul sezon ca antrenor principal

Bayern Munchen a fost încoronată oficial cea mai bună echipă de pe continent după ce a învins-o la limită, cu 1-0, pe Paris Saint-Germain în finala Champions League.

Meciul a început într-un ritm nebun. Un PSG plin de talent şi un Bayern foarte atletic au jucat deschis în prima repriză. Trio-ul de sute de milioane al parizienilor, Neymar, Mbappe şi Di Maria, au co

Pauza a fost mai benefică pentru bavarezi. Bayern a călcat acceleraţia în a doua parte şi a marcat prin Kingsley Comand în minutul 59 după o combinaţie de super clasă.

LE FACEM FAȚĂ?
CONGRESUL DĂ 95 MLD. PENTRU UCRAINA - ISRAEL - TAIWAN
A VĂZUT MOARTEA CU OCHII
EMANUEL PÂRVU AJUNGE LA CANNES
S-A RUPT COALIȚIA LA BUCUREȘTI
CUM ÎȚI PĂSTREZI CALMUL LA INTERVIU?

Neymar a dus-o pe PSG în finală pentru prima dată în istoria clubului, dar a terminat meciul în lacrimi. N-a putut să oprească parcursul perfect al maşinăriei lui Bayern.