Bayern Munchen a învins-o pe PSG în finala UEFA Champions League și și-a adjudecat mult râvnitul trofeu

Bayern Munchen a fost încoronată oficial cea mai bună echipă de pe continent după ce a învins-o la limită, cu 1-0, pe Paris Saint-Germain în finala Champions League.

Meciul a început într-un ritm nebun. Un PSG plin de talent şi un Bayern foarte atletic au jucat deschis în prima repriză. Trio-ul de sute de milioane al parizienilor, Neymar, Mbappe şi Di Maria, au co

Pauza a fost mai benefică pentru bavarezi. Bayern a călcat acceleraţia în a doua parte şi a marcat prin Kingsley Comand în minutul 59 după o combinaţie de super clasă.

Neymar a dus-o pe PSG în finală pentru prima dată în istoria clubului, dar a terminat meciul în lacrimi. N-a putut să oprească parcursul perfect al maşinăriei lui Bayern.