• Bayern are trei victorii din trei meciuri în acest sezon de Champions League
  • Este prima victorie a lui Jurgen Klopp, ca antrenor, împotriva unei echipe din Italia
  • Rodrygo a marcat golul victoriei pentru Real în minutul 80

Unele dintre favorite au uitat că joacă fotbal și au încheiat meciurile de ieri cu multe goluri la pachet.

Deținătoarea trofeului, Bayern Munchen, a fost la egalitate cu Salzburg până în minutul 79. Bavarezii au marcat, însă, 4 goluri în mai puțin de un sfert de oră și au câștigat cu 6-2.

Liverpool a turat și ea motoarele la maximum și a zdrobit-o pe Atalanta la Bergamo. Portughezul Diogo Jota a fost omul meciului, cu un hat-trick în victoria 5-0.

MACRON CERE ARMĂ NUCLEARĂ PENTRU UE
CE FACEM CU POLUAREA?
CHINA AVERTIZEAZĂ SUA
BANII PENTRU UCRAINA RĂMÂN ÎN SUA
NO MORE EMMA?
SORANA MERGE ÎN TURUL 3 LA MADRID OPEN

În derby-ul serii, Real a învins-o pe Inter cu 3-2. Un puști brazilian de 19 ani a adus prima victorie pentru trupa lui Zidane, care se află pe locul 3 în grupa B.