Bayern si Liverpool au câştigat la pas, iar Real Madrid a obţinut prima victorie în acest sezon de Champions League

Liverpool

Liverpool

Unele dintre favorite au uitat că joacă fotbal și au încheiat meciurile de ieri cu multe goluri la pachet.

Deținătoarea trofeului, Bayern Munchen, a fost la egalitate cu Salzburg până în minutul 79. Bavarezii au marcat, însă, 4 goluri în mai puțin de un sfert de oră și au câștigat cu 6-2.

Liverpool a turat și ea motoarele la maximum și a zdrobit-o pe Atalanta la Bergamo. Portughezul Diogo Jota a fost omul meciului, cu un hat-trick în victoria 5-0.

În derby-ul serii, Real a învins-o pe Inter cu 3-2. Un puști brazilian de 19 ani a adus prima victorie pentru trupa lui Zidane, care se află pe locul 3 în grupa B.