• FCSB şi-a menajat mai mulţi titulari în derby-ul cu CFR Cluj.
  • CFR Cluj a câştigat derby-ul cu 2-0.
  • Titlul se va decide luni seara, în meciul dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj.

FCSB şi-a menajat vedetele în derby-ul cu CFR Cluj. Man, Tănase şi Coman au văzut meciul de pe bancă. În schimb, Perianu, Niţă, Dumitru şi Istrate au fost titulari în derby-ul ce îi putea scoate pe ardeleni din lupta pentru titlu.

CFR-ul n-a găsit golul în prima repriză. La pauză, Pantea şi Pandele i-au înlocuit pe Moruţan şi Creţu, iar FCSB a cedat în cele din urmă. Susic şi Itu au dat golurile victoriei. CFR Cluj a câştigat cu 2-0 şi aşteaptă acum meciul decisiv din Bănie.

Universitatea Craiova şi CFR joacă luni finala campionatului. Câştigătoarea va lua şi titlul. Doar un egal ar putea încurca lucrurile.

PUTIN: VOM DOBORÎ TOATE AVIOANELE F-16 TRIMISE UCRAINEI
SBF PRIMEȘTE 25 DE ANI DE ÎNCHISOARE
ZIUA FEMEILOR DIN MUZICĂ
ȘTII DE VREME? VINE VARA-N TOATĂ ȚARA
MOLDOVA SE PREGĂTEȘTE DE ADERARE
ROTAȚIA PĂMÂNTULUI A ÎNCETINIT

Cele două echipe s-ar afla la egalitate de puncte, iar momentan nu s-a luat nicio decizie în privinţa restanţei oltenilor cu Astra.

Meciul nu s-a putut juca, după apariţia unor noi cazuri de COVID-19 la echipa din Giurgiu. Tot luni e şi ultima zi, când Liga 1 trebuie să trimită la UEFA lista participantelor în preliminariile cupelor europene.