• CFR Cluj ratează calificarea în primăvara europeană
  • Ardelenii au fost învinși la Berna de Young Boys, scor 2-1
  • Echipa antrenată de Edi Iordănescu avea nevoie de victorie pentru a termina grupa pe locul 2

CFR Cluj a pierdut ultimul meci din grupele Europa League, scor 2-1 cu Young Boys, ratând astfel calificarea în „primăvara europeană”. Elvețienii au fost conduși, după ce Debeljuh a marcat în minutul 84, însă au reușit să întoarcî scorul cu 2 goluri în prelungiri.

Nsame a încris din penalty în minutul 90+4, iar Gaudino a marcat și el la ultima fază a partidei.

Ardelenii au reclamat că la faza penalty-ului nu a fost vorba de contact între portarul Bălgrădean și atacantul gazdelor. Arbitrul a decis să arate însă punctul cu var și cartonașul roșu portarului român.

FII BOGAT ÎN ROMÂNIA
ZIUA INTERNAȚIONALĂ A STRIGĂTULUI
CHETĂ PENTRU SPORTIVII ROMÂNI
BLIKEN AJUNGE ÎN CHINA
C.E. INVESTIGHEAZĂ CHINA
CE ESTE DUREREA CRONICĂ

CFR Cluj termină pe locul 3, cu 5 puncte, într-o grupă cu AS Roma (13p), Young Boys (10p) și CSKA Sofia (5p).