Cine râde la urmă e cel care câștigă meciul. Seara revenirilor în marile campionate din Europa

Cine râde la urmă e cel care câștigă meciul – e concluzia week-end-ului în marile campionate din Europa.

Real Madrid a câștigat primul meci al sezonului în Spania când fanii nu mai sperau. Real a fost condusă de Betis la pauză, dar a revenit cu un autogol și cu un gol din penalty.

Căpitanul Ramos a ajuns la 24 de penalty-uri transformate la rând.

Portarul naționalei României, Radu, a trăit de pe bancă o altă răsturnare spectaculoasă în Italia. Inter, era condusă de Fiorentina, dar a câștigat cu 4-3.

În Anglia, Chelsea a avut cel mai tare final. Nu a cedat nici când scorul era de 3-0 pentru rivali. A dat în prelungiri golul cu care s-a bucurat ca după o victorie în Champions League.