• Dinamo a pierdut şi meciul cu FC Voluntari, scor 0-1
  • Echipa lui Adrian Mihalcea ocupă ultimul loc în playout-ul Ligii 1
  • Adrian Mihalcea: „E o situaţie grea, dar nu dezastruoasă”

Dinamo a rămas pe ultimul loc din Liga 1, după ce a pierdut şi meciul cu FC Voluntari, scor 0-1. Ion Gheorghe a dat unicul gol al partidei, în minutul 75. Dinamo a evoluat în 10 oameni din minutul 50, după ce Ioan Filip a luat două galbene. Pentru echipa din Ştefan cel Mare a fost a treia înfrângere în tot atâtea meciuri jucate după reluarea sezonului. Pe dinamovişti îi aşteaptă joi un meci în deplasare, împotriva liderului din playout, Viitorul.

Am văzut o schimbare în bine faţă de ultimul meci, dar acea eliminare ne-a obligat să facem pasul înapoi. Azi, mi-am felicitat jucătorii. Au avut câteva ocazii bune, s-au luptat, chiar n-am avut ce să le reproşez. Este o situaţie grea, dar nu este dezastruasă. Este un an greu pentru Dinamo, ştiam de acest lucru. Mergem în etapa viitoare la Constanţa şi vom face ce putem ca să câştigăm, a declarat antrenorul lui Dinamo, Adrian Mihalcea, după eşecul cu FC Voluntari.

14. Dinamo – 17 puncte

(locurile 13 şi 14 retrogradează, în timp ce echipa de pe locul 12 va juca un baraj de menţinere în Liga 1)