• Dinamo – FCSB, din meciul tur din semifinalele Cupei României, s-a încheiat 0-3.
  • Adi Popa, Darius Olaru şi Cristian Dumitru au marcat pentru FCSB.
  • Meciul retur, FCSB – Dinamo, va fi pe 8 iulie, de la ora 17:30.

Dinamo nu a rezistat în faţa eternei rivale. FCSB a câştigat pe stadionul din Ştefan cel Mare cu 3-0, în turul din semifinalele Cupei României. Nu s-a simţit că se joacă pe un stadion gol. Pe tot parcursul meciului s-a auzit galeria echipei Dinamo. Clubul a pus o înregistrare audio să îi motiveze pe dinamovişti. Suporterii au fost şi azi lângă Dinamo. Au cumpărat online aproape toate cele 15.000 de bilete puse la vânzare. 5 lei costă unui bilet.

FCSB a deschis scorul în minutul 32 prin Adi Popa, iar în repriza a doua a majorat diferenţa prin golurile lui Olaru şi ale puştiului de 18 ani, Cristian Dumitru.

Dinamo nu a câştigat niciun meci de la reluarea Ligii 1. Are două înfrângeri în campionat şi cea cu FCSB în Cupa României. În play-out, Dinamo este pe penultimul loc.