• Echipa naţională de fotbal feminin a României a pierdut vineri seara cu 2-0 partida cu Elveţia, disputată în deplasare, la Zurich, pe stadionul Letzigrund, în preliminariile Campionatului Mondial.
  • În celălalt meci al grupei programat vineri, 22 octombrie, Italia s-a impus cu 3-0 în faţa Croaţiei.
  • După acest meci, România îşi păstrează locul 3 în grupă, cu 6 puncte.

Echipa naţională de fotbal feminin a României a pierdut vineri seara cu 2-0 partida cu Elveţia, disputată în deplasare, la Zurich, pe stadionul Letzigrund, în preliminariile Campionatului Mondial. În celălalt meci al grupei programat vineri, 22 octombrie, Italia s-a impus cu 3-0 în faţa Croaţiei.

Gazdele au marcat ambele goluri în repriza secundă, prin Crnogorčević, în minutele 48 şi 90, al doilea gol fiind înscris de la punctul cu var.

După acest meci, România îşi păstrează locul 3 în grupă, cu 6 puncte.

Elveţia: 1. Thalmann – 5. Maritz, 14. Kiwic, 15. Buhler, 2. Stierli – 13. Walti-cpt – 10. Bachmann, 11. Sow, 18. Xhemeili, 9. Crnogorčević – 17. Fölmli. Selecţioner: Nils Nielsen
Rezerve: 12. Peng, 21. Friedli – 3. Marti, 4. Rinast, 6. Calligaris, 7. Maendly, 8. Pando, 16. De Alem, 19. Julini, 20. Humm, 22. Mauron, 23. Lehmann