• Craiova a câştigat cu 2-1 partida de debut al lui Bergodi
  • Meciul s-a desfăşurat fără spectatori, însă fanii olteni i-au aşteptat pe jucători după meci cu torţe şi fumigene
  • Craiova are 4 puncte sub CFR Cluj în clasament

Craiova visează la un nou titlu de campioană după victoria cu 2-1 în faţa celor de la FC Botoşani. Dan Nistor a deschis scorul după 31 de minute din pasa lui Cicăldău, pentru ca Koljic să facă 2-0 în minutul 72. Bosniacul a ajuns la 3 goluri de la revenirea Ligii 1 după pandemie.

Golul de onoare pentru Botoşani a fost reuşit de croatul Dugandzic în minutul 89. La finalul meciului, jucătorii oltenilor au cântat imnul clubului în faţa peluzei goale. Pe tabela de marcaj erau afişate imagini cu suporteri ai Craiovei.

Jucătorii Craiovei au avut parte de o surpriză şi după meci. Aproximativ 100 de suporteri i-au aşteptat pe jucători la plecarea de la stadion şi au aprins fumigene şi torţe şi au cântat minute bune.