• Fanii FCSB au fost în delir după isprava favoriților lor.
  • A fost o atmosferă și o victorie de neuitat pentru fiecare fan.
  • Eternul derby al fotbalului românesc dintre FCSB și Dinamo București s-a disputat ieri seară.
  • A fost primul meci de la revenirea lui Keșerü, iar acesta a debutat cu un gol uluitor din lovitură liberă pentru FCSB.

A fost prima dată după o lungă perioadă de timp când fanii FCSB au scandat numele unui antrenor. Edi Iordănescu se poate să fi trezit spiritul echipei.

Eternul derby al fotbalului românesc dintre FCSB și Dinamo București s-a disputat ieri seară pe Arena Națională.

FCSB a fost cea care s-a impus cu 6-0, iar suporterii săi nu vor uita prea curând acest meci, pentru că niciodată nu a existat o diferență atât de mare între cele două echipe. Toate cele 6 goluri au fost înscrise de șase marcatori diferiți.

ALTMAN PORNEȘTE RĂZBOIUL CU GOOGLE
100 LIDERI MONDIALI DAU STARTUL JO
CE ÎNSEAMNĂ TULBURAREA ARFID?
CE ESTE TULBURAREA ARFID?
CE DESTINAȚII VIZITEZI VARA ASTA?
UNDE CONDUCI ÎN WEEKEND?

Atmosfera a fost una incendiară ca de fiecare dată când cele 2 echipe se întâlnesc.

După un început echilibrat, FCSB a deschis scorul prin Keșerü din lovitură liberă, printr-un șut direct la vinclu, în minutul 26.

Inevitabilul s-a produs după ce Steliano Filip a primit cartonașul roșu în minutul 37. Așa a început avalanșa de goluri din partea roș-albaștrilor, care au marcat 3 goluri în ultimele minute ale primei reprize.

A doua repriză a adus alte 3 goluri înscrise de FCSB, iar Dinamo nu a reușit niciun șut pe spațiul porții.